sobota, 8 czerwca 2013

"Monster High Upiorna Szkoła" - recenzja

Zapraszam:

Tytuł książki: Monster High Upiorna Szkoła

Autor: Lisi Harrison

Z książką tą spotkałam się również dzięki koleżance, która dała mi ją na prezent:). Tak się złożyło, że teraz obie jesteśmy zagorzałymi fankami tej lektury. Szczerze, po opisie wstępnym nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie...

Okładka: Może sama z siebie, jako obrazek nie zachwyca(czaszka na czarnym tle i logo szkoły...) ale twarda oprawa sprawia, że nie łatwo ją zniszczyć:). W przynajmniej moim przypadku to bardzo ważne, bo znając mnie i upychanie książki w torbie... Poza tym czaszka jest wykonana ze specyficznego tworzywa(cekiny?) które ładnie się mieni w słońcu. 
  
Cena: Książka ta kosztowała mnie 29,90 złotych, co biorąc pod uwagę okładkę i ciekawą treść, jest ceną niewielką.
   
Treść: Narratorkami książki są Frankie Stein, córka Frankensteina, która po stworzeniu ją przez ojca, zaczyna uczęszczać do szkoły Merston High i Melody Carver, zwykła dziewczyna, przyjezdna z Beverly Hills. Generalnie rozdziały są podzielone pomiędzy te dwie dziewczyny i każda z nich opisuje swoje przeżycia w nowej szkole. Melody po przyjeździe do Oregonu dość szybko aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, poznaje przyjaciółki i spotyka tajemniczego chłopaka, Jacksona. Wkrótce okazuje się, że ma on dwa zupełnie różne oblicza... Frankie natomiast, ze względu na niecodzienny kolor skóry, musi zasłaniać ją grubą warstwą ubrań i makijażu. Niedługo po przyjściu do szkoły, dziewczyna poznaje inne upiory, m.in. Lalę, która jest wampirem i Clawdeen-wilkołaka. Wszystkie wspólnie mówią jej o ludziach i strasznych czynach, jakich się dopuścili w stosunku do potworów. Jednak Frankie nie jest tego taka pewna i chciałaby zmienić wspólne relacje upiorów i ludzi...
   
Podsumowanie: Książkę czyta się lekko i przyjemnie, jest ona miłym oderwaniem od rzeczywistości. Z jednych sytuacji się śmiałam, przy innych się wzruszałam, co nie zdarza mi się często przy czytaniu książki.:). Mam małe zastrzeżenia, co do treści, ze względu na nieco chaotyczny i miejscami niezrozumiały charakter pisma autorki, ale poza tym zasłużone 9 gwiazdek:
                  
Przypominam o zakładce, w której możecie pisać propozycje książek, które chcielibyście, żebym zrecenzowała:). 

2 komentarze:

  1. Czytałąm wszystkie 4 części ! Świetna po prostu jest ~! ♥
    Podobno kolejnej ma nie być :(

    obserwuję i zapraszam do siebie.
    http://wiktoria1852000.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)