czwartek, 4 września 2014

Zapowiedzi książkowe na wrzesień 2014

Zaczyna się najgorszy miesiąc w roku, w którym, jak znam życie, nie będę miała czasu nawet spokojnie usiąść na chwilę, a co dopiero czytać. Jednak jak tu odłożyć lekturę na dalszy plan, kiedy takie perełki ukazują się w księgarniach?! Zapraszam na zapowiedzi książkowe na wrzesień 2014:

Tytuł: Miasto Niebiańskiego Ognia
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 702
Data premiery: 24 września 2014

Finał "Darów Anioła", jestem go niesamowicie ciekawa... "Miasto Zagubionych Dusz" skończyło się intrygująco, wątek z Sebastianem nie został jeszcze rozwiązany, więc na sto procent sięgnę!

Tytuł: Tysiąc imion
Autor: Django Wexler
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Ilość stron: 638
Data premiery: 9 września 2014

Podoba mi się wizja bitew i intryg, które toczą się podczas ich trwania, a ta książka może w sobie mieć coś takiego. Może nie jest to pozycja, na którą rzucę się w księgarni, ale jeżeli będzie możliwość, chętnie przeczytam.

Tytuł: Sekret Czarownicy
Autor: Anna Klejzerowicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 304
Data premiery: 2 września 2014

Po opisie tej lektury, wydaje mi się, że można liczyć na dużo zmiennej akcji, a jak wiecie, takie pozycje wręcz uwielbiam! Z przyjemnością więc zabiorę się za nią, gdy tylko wpadnie w me łapki :)


Tytuł: Jedno małe kłamstwo
Autor: K. A. Tucker
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 440
Data premiery: 17 września 2014

"Dziesięć płytkich oddechów" to książka, którą absolutnie muszę mieć w swojej biblioteczce, a jej kontynuacja zapewne także będzie jednym z moich must have. Poza tym, uwielbiam motyw dziewczyny z okładki - jest bardzo intrygujący.

Tytuł: Miasto z lodu
Autor: Małgorzata Warda
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 368
Data premiery: 11 września 2014

Podoba mi się, że książka ta, według opisu, porusza ważne tematy, takie jak akceptacja i miłość w rodzinie, a także opowiada po prostu ciekawą historię. Z pewnością sięgnę.


Tytuł: Onyks
Autor: Jennifer L. Armentrout
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 524
Data premiery: 17 września 2014

"Obsydian" wciąż przede mną, jednak nie sposób nie wspomnieć tutaj o okładkach obydwu pozycji - są po prostu magiczne!

Tytuł: Jedyna
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: -
Data premiery: 10 września 2014

Tutaj, podobnie jak w poprzednim przypadku, okładka dosłownie czaruje <3 Mimo że do nadrobienia wciąż poprzednie części, to po zobaczeniu trzeciej części, aż mam ochotę przeczytać książki tej autorki :)


Tytuł: Nie pozwól mi odejść
Autor: Catherine Ryan Hyde
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: -
Data premiery: 10 września 2014

Opis brzmi zachęcająco i nietypowo, więc z chęcią zobaczę co i jak :)

Tytuł: Kłamstwo doskonałe
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Ilość stron: -
Data premiery: 10 września 2014

No cóż, już czwarty tom "Gry w kłamstwa" wychodzi, a ja wciąż do nadrobienia mam pierwszy :/ Ale trzeba przyznać, że kolejny raz - okładka powala :3Tytuł: Julia. Trzy tajemnice
Autor: Tahereh Mafi
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Ilość stron: -
Data premiery: 24 września 2014

Niby dodatek do serii, a jak sobie myślę, że zapewne dużo rzeczy z 3 części serii wyjdzie tam na jaw, to mam ochotę skakać z radości :) I jeszcze jedno - Team Warner forever! <3

Tytuł: Republika piratów
Autor: Colin Woodard
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: -
Data premiery: 24 września 2014

Zawsze uwielbiałam historie o piratach, morzu i statkach (dlatego "Piraci z Karaibów" to jeden z moich ulubionych filmów :)), a tutaj proszę - coś idealnie dla mnie!


Tytuł: Uczeń skrytobójcy
Autor: Robin Hobb
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 432
Data premiery: 24 września 2014

Nowa seria fantastyczna, która zapowiada się naprawdę ciekawie. Nie powiem, mam ostatnio ochotę na takie "klasyczne" fantasy, więc zapewne wkrótce sięgnę...

Tytuł: Zniszcz ten dziennik
Autor: Keri Smith
Wydawnictwo: Liber K. E. Grupa Wydawnicza
Ilość stron: 224
Data premiery: 10 września 2014

Książka, którą trzeba zniszczyć w kreatywny sposób? No cóż, zwykle jestem przeciwko jakiemukolwiek niszczeniu lektur, ale kto wie, co z tej pozycji może wyniknąć..?__________
Szczerze Wam powiem, książek, które chcę przeczytać w tym miesiącu, jest o wiele więcej, ale, że nie chcę Was zbytnio zanudzać, wybrałam te, które (moim zdaniem) są najbardziej interesujące. A jak u Was z książkami na wrzesień? Ostrzycie już sobie na coś pazurki?

6 komentarzy:

 1. Widzę, że mamy całkiem podobną listę zapowiedzi :) Prawie wszystkie stąd mnie interesują :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam oryginalny Wreck This Journal i jest to świetna sprawa, aż muszę do niego wrócić :) Ale raczej nie w wersji polskiej: nie wyobrażam sobie zabawy w tłumaczeniu, wolę polecenia prosto od autorki ;)

  REVIEW

  OdpowiedzUsuń
 3. We wrześniu jest totalne szaleństwo z tymi zapowiedziami, sama rewelacyjne;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja lista zapowiedzi oprócz kilku pozycji przedstawia się zupełnie inaczej, ale po Twoje propozycje także zamierzam sięgnąć ;) Sama miałam umieścić na swojej liście "Ucznia skrytobójcy" ale nie byłam do końca pewna, czy jest to na pewno nowa seria, czy tylko kolejne jej wydanie. W końcu LC podpowiada mi, że została ona wydana całe wieki temu! Ale chociaż w jednym sie zgadzamy - team Warner 4ever <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam niecierpliwie na Julię ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Miasto z lodu" wydaje się być dla mnie strzałem w dziesiątkę, bo czasem lubię poczytać o trudniejszych tematach. A o tej ostatniej pozycji już całkiem sporo słyszałam, tylko, że wówczas była to tylko wersja angielska, a w dodatku nietania. Mam nadzieję, że polski egzemplarz okaże się tańszy... Jeśli tak, z chęcią kupię! :D
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)