poniedziałek, 13 czerwca 2016

"English Matters" wydanie specjalne 17/2016

Wraz z najnowszym English Matters, do kiosków trafiło wydanie specjalne gazety - Straight From The Blogs. Niezmiernie ciekawa zawartości magazynu, postanowiłam po raz pierwszy skusić się na dodatek - jak mi się spodobał?

źródło
Dział People and Lifestyle otwiera artykuł o... olejku kokosowym. A konkretniej o różnorodnych jego zastosowaniach - zarówno w codziennej pielęgnacji cery i włosów, jak i w gastronomii. Ciekawi większej ilości informacji o tym cudownym specyfiku? Z pewnością znajdziecie go w tym artykule. (Coconut Oil - Your Best Natural Beauty Friend)

 Zerkamy szybko na następną stronę, a tam znajdziemy parę słów o ubraniach z Chi Chi London, czyli sklepie z wieloma eleganckimi, aczkolwiek stylowymi i unikalnymi sukienkami, na niemal każdą okazję. (Chi Chi London - Christmas Party Wear)

Następnie, parę słów przeznaczonych szczególnie dla mężczyzn - jak się ubierać stylowo i z pomysłem, a jednocześnie tak by zwrócić uwagę płci pięknej. (Simple Men's Style Rules to Make You Instantly More Attractive)

Nie macie pomysłu na życie i czujecie, że brak w nim celu? English Matters, w następnym artykule podpowiada, jak ustanowić sobie cel w życiu i się go trzymać, a jednocześnie czego unikać, by nie dopuścić do ciągłych poszukiwań wartości. (7 Ways To Live Life With a Purpose)

Dział zamyka dość ciekawy artykuł, który porusza temat... bycia singlem. I to nie tylko w kontekście społecznym, ale przede wszystkim indywidualnym. Warto więc znaleźć pozytywne aspekty takiego trybu życia - począwszy od większej ilości czasu dla siebie, na możliwości znalezienia sobie sposobu na zapełnienie tego wolnego czasu. (How I Learned to Live My Best Single Life)

W dziale Culture na początek trafiamy na artykuł o brytyjskich ekscentrykach i o tym, jak na przełomie lat pogłębiał i umacniał się pogląd o takim, a nie innym postrzeganiu brytyjskich indywidualności. (The British Eccentric: They Do Still Exist!)

Następnie czytamy o dwóch książkach, a jednocześnie dwóch zupełnie innych autorach - Angeli Carter i Marku Edwardsie, a konkretniej poznajemy recenzje książek Burning Your Boats i The Magpies.(50 a Year. Fifty Books. One Year.). 

Jeśli macie problemy z gramatyką angielską, a konkretniej ze zwrotami "as" i "like" to koniecznie zajrzyjcie na stroną 27. Stan Carey, Irlandczyk, z zawodu korektor tłumaczy różnicę między tymi dwoma, często mylonymi zwrotami i doradza, kiedy, którego z nich używać. (Hypercorrect 'as' for 'like')

A na sam koniec, podróż do Szkocji, czyli kraju pełnego tajemnic i pięknych zabytków. Pięć najważniejszych miejsc, które każdy miłośnik tego kraju z pewnością powinien odwiedzić i nie tylko - wiele ciekawych zdjęć starych, szkockich zamków to z pewnością wielki plus artykułu. (Best of Scotland: Five Destinations for History Buffs)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Colorful Media

4 komentarze:

 1. O olejku kokosowym wiem już sporo, ale w wersji angielskiej mogłabym to z pewnością podszkolić :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zakup magazynu - jak piszesz, chociażby dla podszkolenia języka :) no a poza tym oczywiście jest w nim dużo więcej ciekawych artykułów ;)

   Usuń
 2. Nie czytałam, ale na pewno się skuszę. Interesujące artykuły.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)