czwartek, 20 marca 2014

Wyzwania czytelnicze, w których biorę udział :)
Witajcie :) W końcu mam czas, żeby napisać do Was, choćby króciutkiego posta, bo od dłuższego czasu żyje tylko jednym - szkołą. Sprawdziany, kartkówki, odpytywania, zadania domowe... Też tak teraz macie? U mnie nauczyciele chyba oszaleli, pewnie z powodu tego, że jak najszybciej chcą wystawiać oceny końcowe, ale tak czy siak - powoli nie daję rady xD Ale przejdźmy do tematu posta, jakim są wyzwania. A konkretniej te, w których zdecydowałam się wziąć udział. Wiem, że początek roku mamy już dawno za sobą, ale jakoś tak wyszło, że dopiero niedawno dołączyłam do kilku wyzwań. Jakich? Zapraszam:


 Przeczytam tyle, ile mam wzrostu, to wyzwanie, które polega na przeczytaniu ilości książek, których łączna grubość będzie równa naszemu wzrostowi. Przykładowo, ja mierzę około 170 cm, zatem czytając książkę o grubości 3 cm, odliczam to od mojego wzrostu. I tak zostaje 167 cm, itd. Do tego wyzwania przyłączyłam się bardziej dla zabawy i z czystej ciekawości - fajnie będzie zobaczyć po miesiącu/roku, jak to się wszystko podsumuje :)


Dystopia 2014 to wyzwanie, polegające na przeczytaniu jak największej ilości książek (w danym miesiącu) z tego gatunku. No właśnie, a co to za gatunek? Dystopia opisuje czarną wizję przyszłości, często wynikającą z obserwacji autora, wyciągniętych przez niego wniosków o świecie rzeczywistym. Po więcej informacji odsyłam do Wikipedii, bo tam wszystko wyjaśnione jest dokładniej. Czemu zdecydowałam się na to wyzwanie? Ha, sama nie wiem. Dużej ilości książek z tego gatunku właściwie nie czytam, sądzę jednak, że po prostu chciałam spróbować. I w sumie mam nadzieję, że nie będzie tak najgorzej :P
Serie na starcie 2014 to wyzwanie, które polega na tym, by czytać powieści będące początkiem serii wydawniczych, które wydane zostały w roku 2014 lub w poprzednich latach. Na ogół, coś czuję, że do tego wyzwania przeczytam dużo książek, bo generalnie mam tendencje do zaczynania i niekończenia serii xD

Mitologia YA 2014 to wyzwanie, polegające na przeczytaniu jak największej liczbie książek o tematyce mitologicznej, tak zwanej Young Adult. Po dokładniejsze informacje zapraszam Was na stronę Czytadła Tettisheri :) A czemu ja zdecydowałam się na wyzwanie? Może nie do końca dlatego, że ten gatunek jakoś nałogowo czytam, ale dlatego, że mam ochotę go zacząć - a dzięki temu wyzwaniu nareszcie będę miała motywację :)

Rekord 2014 polega na pobiciu swojego rekordu (w ilości przeczytanych książek) z roku poprzedniego. Nie jest to może niezwykle oryginalne zadanie, ale postanowiłam za cel postawić sobie pobicie poprzedniego wyniku - mam nadzieję, że się uda.


Urban Fantasy 2014 polega na przeczytaniu (miesięcznie) jak największej ilości książek, których akcja rozgrywa się w realiach wielkomiejskich. To połączenie dwóch światów - magii i techniki i ich przeplatania się między sobą. Tutaj także mogę Was odesłać do Wikipedii po dokładniejsze informacje. To wyzwanie akurat zdecydowałam się podjąć z jednego powodu - chciałabym spróbować nowego gatunku. Zobaczymy, jak silne będzie to postanowienie :)

I ostatnie - Czytam Fantastykę. Czy tutaj trzeba coś tłumaczyć? Mam nadzieję, że nie. Wyzwanie polega po prostu - na czytaniu jak największej ilości przeróżnych rodzajów fantastyki miesięcznie. Chyba nietrudno zgadnąć, czemu sama biorę w nim udział, prawda? Fantastyka jest moim ulubionym gatunkiem i ponad wszystko kocham ją czytać :)

_________________
Tak jak pisałam, większość wyzwań dopiero zaczęłam i mam plan aktywnie w nich uczestniczyć :)
 A może Wy bierzecie udział w którymś z tych wyzwań? Jeśli nie - to w jakich wyzwaniach uczestniczycie?

4 komentarze:

 1. Widzę, że wszyscy biorą udział z tym wzrostem.. kurde może sama spróbuje :)
  Zapraszam do mnie, u nie nowa recenzja Young Adult :) http://artofreadingbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Biorę udział w dwóch wyzwaniach z tych wymienionych. :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie nie biorę udziału w żadnych wyzwaniach, ale może to w przyszłości zmienię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To wyzwanie z dystopia i urban fantasy jest ciekawe, tym bardziej, że sam tworzę w takich właśnie klimatach. Jeśli chcesz próbkę literatury tego typu, zapraszam na mojego bloga: www.dieselpunkstories.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)