niedziela, 8 stycznia 2017

Jak poruszać się po filmie? ["Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie" Michael Kogge]

źródło
Tytuł: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie
Autor: Michael Koggs
Wydawnictwo: Media Rodzina

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć z gwiazdorską obsadą, m.in. Eddy'm Redmayne'em, Katherine Waterson i Colinem Farrellem od momentu premiery zjednało sobie rzeszę fanów na całym świecie, szczególnie wśród zagorzałych Pottermaniaków. W odpowiedzi na duże zainteresowanie, Michael Koggs podjął się skrótowego przedstawienia najważniejszych informacji zawartych w produkcji w formie przewodnika po filmie. Zainteresowani, znajdą tutaj zarówno podstawowe zagadnienia o bohaterach, jak i miejscach, w których rozgrywała się akcja filmu, czy magicznych przedmiotach i zwierzętach, o których niejednokrotnie mowa.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie to bez wątpienia lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika zarówno samej produkcji, jak i całego uniwersum wykreowanego przez J.K. Rowling. Ta cieniutka, bo licząca jedynie niecałe 100 stron książeczka, to idealna propozycja również dla tych, którzy chcieliby przenieść się w czasie do lat .20 XX wieku, do Nowego Jorku, w którym rozgrywa się akcja filmu - umożliwiają to zarówno niesamowicie klimatyczne i magiczne kadry wyjęte żywcem z planu Fantastycznych zwierząt jak i szczegółowo wyjaśnione zagadnienia związane z nim. Chyba najciekawszy i najbardziej oryginalny okazał się szczegółowy opis miejsc, w których, scena po scenie, przebywali bohaterowie i wyjaśnienie historii zabytków/kluczowych obiektów. 

Krótki przewodnik Koggsa musi się znaleźć w rękach każdego Potterholika. Podążając śladami Newta Skamandera i jego przyjaciół, odkryjecie najważniejsze miejsca, postaci i wydarzenia rozgrywające się w filmie a także wzbogacicie swoją wiedzę z uniwersum Harry'ego Pottera o parę ciekawych detali o których z pewnością nie mieliście pojęcia.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina

1 komentarz:

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)