czwartek, 10 września 2015

"English Matters" numer 54/2015

Prince Harry, lub też Henryk z Walii to niewątpliwie jedna z bardziej znanych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Znany z dobrego serca i działalności charytatywnej, książę był także uwikłany w parę skandali, związanych m.in. z paleniem marihuany i rasistowskimi wyzwiskami w kontekście innych kultur. Jaka tak naprawdę jest historia brytyjskiego księcia? Jak układa się jego życie prywatne i czemu wstąpił do Royal Military Academy w Sandhurst? ("Prince Harry - The Spare to the Heir")

Macie ochotę na coś zdecydowanie mroczniejszego? Proszę bardzo! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać dokładnie serialu The Walking Dead to z najnowszym English Matters, macie taką szansę. Ta, popularna już aktualnie niemal na całym świecie produkcja, to nic innego jak lekcja survivalu w świecie opanowanym przez nieumarłych. Powstały na podstawie serii komiksów, z których pierwszy pojawił się na rynku w 2003 r., serial o żywych trupach został przeniesiony na duży ekran w 2010 r. Więcej o fenomenie The Walking Dead znajdziecie w dziale "Culture"! ("Prime Time with the Undead"). 


Fani Skandynawii, a szczególnie szwedzkiej, mocnej, czarnej kawy proszeni do kiosków. Z pewnością to z myślą o Was, powstał artykuł o jednym, z największych i najpopularniejszych miast w Europie - Sztokholmie. Miasto to, znane z malowniczych widoków, kolorowej architektury, miejskich targów ryb czy ogromnych kubków pełnych gęstej, mocnej, czarnej kawy jest regularnie odwiedzane przez rządnych rozrywki turystów. ("Stock Check")

Kto z nas czasami nie był wystawiony na następującą próbę - najlepsza przyjaciółka niemal błaga nas o przysługę, a nam, chociaż to zupełnie nie w smak, zgadzamy się, bo przecież jak tu odmówić? Jeśli takie sytuacje zdarzają Wam się często, to z pewnością powinniście zerknąć na artykuł o tym, jak odmawiać, odrzucać i nie zgadzać się z innymi. Brzmi ciekawie? ("No Means No! Refusing, Rejecting, and Disagreeing")

Szybkie auta, niebezpieczne przejażdżki, pisk hamulców to dla Was chleb powszedni? Co powiecie na parę słów o... driftingu? To dyscyplina sportu, która polega na utrzymaniu samochodu w poślizgu (tzw. oversteer), przy jednoczesnym używaniu do tego hamulców, sprzęgła i biegów. Oczywiście, nie wypadając poza wyznaczony tor. Sport z pewnością dla lubiących adrenalinę, jeśli natomiast chcielibyście jedynie poczytać o nim w wygodnym fotelu, otwórzcie Wasze English Matters na ostatnich stronach. ("Drifting - a Motorsport Craze")

Za możliwość zapoznania się z magazynem "English Matters" dziękuję Wydawnictwu Colorful Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)