środa, 1 października 2014

Stosik na październik 2014

Witajcie!
Październik przywitał nas (a przynajmniej mnie xD) ciepłym, pogodnym dniem i duuuużą dawką pozytywnej energii. Dlatego od rana dzisiaj jestem cała uśmiechnięta i nawet znienawidzona informatyka nie popsuła mi humoru! :) Cieszę się więc, mimo nawału roboty, na ten miesiąc, czuję, że będzie pracowity, ale udany (Targi, wyjazd do rodziny, spotkania z przyjaciółmi, premiery długo wyczekiwanych książek...) i w związku z tym, z radością prezentuję Wam październikowy STOS! :)

Książki
Od góry:
1. "Księżycowe cienie" Aneta Borewicz - od wyd. Novae Res [recenzja]; ciekawa, z oryginalnym stylem pisania autorki, warta polecenia
2. "Dawca" Lois Lowry - od księgarni dadada.pl [recenzja] - bardzo dobra, wciągająca, aczkolwiek bez rewelacji...
3. "Cała nadzieja w Paryżu" Deborah McKinlay - od wydawnictwa Feeria [recenzja]; świetna, genialna lektura, zakochałam się w niej :)
4. "Na posłaniu z trawy" Lian Hearn - znowu, znowu prezent od rodziców, nie wiem co się im stało ostatnio, naprawdę xD w każdym bądź razie ciekawi mnie...
5. "Sieć niebios" Liam Hearn - jw.

Dodatki
W tym miesiącu, jakoś nic specjalnego do mnie nie dotarło, jedynie gazetka Empiku, w której znaleźć możemy trochę książek z promocji 3 za 2. Następnie, zwinęłam z kina małą zapowiedź filmu "Miasto 44" - kto wie, może się wybiorę? A na koniec piękna zakładka, dołączona do książki "Sieć niebios".

________
A jak tam Wasze stosiki na październik? Duże, czy raczej niewielkie?

10 komentarzy:

 1. Czytałam "Księżycowe cienie", dosyć specyficzna książka, która nie spodoba się każdemu. "Cała nadzieja w Paryżu" to ciepła książka, idealna na zimne wieczory. Zazdroszczę "Dawcy.
  Przyjemnej lektury!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawi mnie "Cała nadzieja w Paryżu" oraz "Dawca". Pewnie niedługo po nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach "Dawcę", ale jakoś nie mogę się za niego zabrać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybierasz się na ten film? No to fajnie, widzę, że lubimy podobne rzeczy ;) Jestem niezmiernie ciekawy tej ekranizacji. Wracając do nabytków książkowych, z całego serca polecam Ci "Całą nadzieje w Paryżu". Głupi jestem, przecież przeczytałaś już tę książkę! Ale nie zmienia to faktu, że będę polecał ją każdemu blogerowi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz bardziej ciekawi mnie Dawca:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładny stosik, no nie wiem czy posiadam taki stosik "na" dany miesiąc, bo ciągle pławię się w zaległościach, ale coś tam jest:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój stos na październik będzie... O matko i jeszcze trochę. Chyba będę się z niego odkopywać do przyszłego października :). Na Mieście 44 już byłam i... nie wiem, co mam myśleć. Naprawdę nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny stosik, jednak nadal mam ten uraz, ze gdy widzę nazwisko polskiego autora bądź autorki przy danym tytule to aż cała drżę ;)
  Co do mojego stosiku to plany wieeeeeeelkie co do książek tylko ciekawe czy zrealizuję je wszystkie i zdążę je przeczytać.
  Jeśli chodzi o film jestem nim strasznie zainteresowana i z chęcią bym się na niego wybrała. Mam nadzieję, że jeśli go obejrzysz, napiszesz o nim kilka słów :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny stosik! ;) Bardzo chciałabym przeczytać "Dawcę". Słyszałam naprawdę różne opinie o nim i chciałabym sobie wyrobić własną opinię ;)
  Pozdrawiam ;)
  http://lustrzananadzieja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. DAWCA! To kiedy się spotykamy? :D
  Właściwie to reszty pozycji nie znam, ale jestem ciekawa twoich opinii.
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)