niedziela, 11 sierpnia 2013

Recenzja: "Igrzyska Śmierci"

Ufff... Znowu kilkudniowa nieobecność na blogu... Przepraszam najmocniej, ale niestety nie miałam czasu na napisanie o autorce, wymagałoby to dłuższego postu, a niestety na to teraz nie mam czasu :/. Ale w zamian, przygotowałam recenzję wspaniałej książki - "Igrzysk Śmierci":
Tytuł: Igrzyska Śmierci
Autor: Suzanne Collins

W sumie, trudno nie usłyszeć chociażby słowa na temat tej wspaniałej książki, określanej już przez niektórych mianem "klasyku". Kiedy więc spotkałam się z nią w Empiku (mając przy okazji pieniądze przy sobie :)) od razu sobie ją sprawiłam.

Okładka: Jest parę jej wersji (2 lub 3, nie jestem pewna) jednak, to taką posiadam. Bardzo podoba mi się jej główny element - ognisty ptak, kosogłos, razem ze strzałą, dotykający czubkami skrzydeł okręgu, w którym został umieszczony. Ten subtelny, a zarazem jednoznaczny symbol, o którym mowa jest w książce dodaje okładce tajemniczości i sprawia, że wyróżnia się pośród innych.
 
Cena: Książka kosztuje 29,90, co przy 352 stronach niesamowitej akcji, wciągającej już po pierwszej stronie jest ceną stosunkowo niską..

Treść: W surowym i bezwzględnym państwie Panem, podzielonym na dwanaście dystryktów wraz z rządzącym nimi Kapitolem, co roku odbywają się podczas dożynek Głodowe Igrzyska. Każdy dystrykt ma wtedy za zadanie dostarczyć jednego chłopaka oraz dziewczynę, w wieku od 12 do 18 lat, którzy wezmą udział w igrzyskach, próbując pokonać rywali. Zwycięzca może być tylko jeden, a bratobójcza walka ma za zadanie dostarczyć emocji wszystkim widzom.
Katniss ma zaledwie 16 lat, gdy podczas 74 Igrzysk Głodowych, trafia jej się udział w zabójczej walce. Razem z kolegą, Peetą Mellarkiem będzie musiała wyeliminować pozostałych 22 rywali. Nie będzie to na pewno łatwe zadanie, a przecież zwycięzca może być tylko jeden...

Podsumowanie: Niesamowita, wzruszająca i zapadająca głęboko w pamięć. Przygody, pełne niebezpieczeństwa, emocje i bezpośredniość książki, sprawiają, że z radością się ją czyta. Wszystkim tym, którzy jeszcze nie czytali, mogę powiedzieć tylko jedno - przeczytajcie koniecznie!!!


Co sądzicie o książce? Czytaliście?

4 komentarze:

 1. nie czytałam , ale mnie zachęciłąś :) świetny blog. będę zaglądać częściej!
  zapraszam
  positivelittlethink.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. nie czytałam książki ale oglądałam film i naprawdę świetny jest ! aa ksiażka pewnie jeszcze lepsza , pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie za jakiś tydzień wypożyczam :d

  BeLikeCaroline.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. czytałam i uwielbiam

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)