niedziela, 16 czerwca 2013

Recenzja: "Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka"

Hejka! Co tam słychać u Was? Ja w porządku, dzisiaj byłam w parku linowym z klasą i dość dobrze się bawiłam. No może oprócz tego, że moje nogi teraz trochę odmawiają mi posłuszeństwa, bo jednak 5 h w lesie, i poza nim to dla nich dużo. Więc jak widać w tytule posta, dziś będzie recenzja o książce, która wczoraj otrzymała jeden głos. Więc proszę bardzo:

Tytuł: Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka

Autor: Dorota Sumińska

Z książką w sumie nie zapoznałabym się, gdyby nie moja mama, która będąc w Empiku, wyszukała ją gdzieś między regałami. Oczywiście wiedząc, że uwielbiam psy postanowiła mi ją sprawić, za co jestem jej teraz niesamowicie wdzięczna:).

Okładka: Nie ma w niej w sumie nic nadzwyczajnego... No dobra, fajne ujęcie psa, ciekawie wymyślony napis, ale co dalej? Białe tło, żadnego otoczenia wokół, nic nie ma... Tak więc po okładce, na pewno bym nie kupiła tej książki, ewentualnie opis po drugiej stronie lektury:).
 
Cena: Wynosi ona 32,90, a stron, książka ma 249. Nie wiem, co o tym sądzić, ale wydaje mi się, że cena jest za wysoka, bo np. za lekturę p.t. "Na ratunek Shanti" trzeba zapłacić 18,49, a ma ona 216 stron...
 
Treść: Książka jest pisana z perspektywy jamnika, o imieniu Bolek, który opowiada o całym swoim życiu. Na początek mamy fragment urodzin, klasycznie mieszkanie u opiekunów... Ale dużo Wam nie zdradzę, lepiej, żebyście sami książkę przeczytali :P. Poza tym jest tam mowa o zachowaniu ludzi, w sposób, jaki widzą go psy, no i oczywiście przemyślenia głównego bohatera. Mamy też nieco tematów o postawie Bolka do innych zwierząt i trochę ostrej krytyki, w stosunku do nas, ludzi. Nie zabrakło tam też odrobiny humoru, ale i wzruszenia. Ogólnie autorka wykonała kawał dobrej roboty! 
   
Podsumowanie: Książka pod względem treści idealna, napisana pięknie, bardzo krytycznie i bez zbytnego rozczulania się. Niestety, straciła trochę w moich oczach, gdy przyszło do kwestii okładki i ceny, bo uważam, że nie są one idealne. Jednak pomimo to należy jej się 8 gwiazdek:
            
Słuchajcie i jeszcze jedno pytanie: wiem, że wczoraj obiecałam 2 recenzje, ale tak się zastanawiam: czy nie chcielibyście bardziej, żebym pokazała Wam moje książki, które teraz czytam (czy też za chwilę będę czytać) w formie takiego "stosiku", na zdjęciu? W sensie, bo nie chciałabym, żeby to było tak, że pytam o książkę, recenzuję i tak w kółko. Więc jeżeli jesteście za, piszcie pod postem, w komentarzach!
         

5 komentarzy:

 1. ja również uwielbiam psy :)
  stosik zawsze spoko ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym pooglądała ten stosik książek =) .
  Co , do książki , na pewno kiedyś się na nią skusze .
  + Obserwuje i liczę na rewanż .
  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna! Uwielbiam takie historie :)
  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. kocham psy :3

  marr-marri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam wolę recenzje :)

  http://marpleous.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)