środa, 2 listopada 2016

Z wizytą w Nowym Jorku ["English Matters" - wydanie specjalne 19/2016]

Założę się, że niejeden wielbiciel podróży wysoko na swojej liście must see ma "miasto, które nigdy nie śpi" - Nowy Jork. Tętniące życiem, pełne zabytków, sąsiadujących z nowoczesnością, klubów otwartych całą noc, wysublimowanych restauracji i licznych barów. Czas więc odwiedzić miasto marzeń!

źródło
Uważany za jeden z najbardziej popularnych seriali amerykańskich, Sex and the City (Seks w Wielkim Mieście) był filmowany w latach 1998 - 2004 w Nowym Jorku. W tym artykule, poznacie zarówno postać Carrie Bradshaw, narratorki całej historii, a jednocześnie zakochanej w najnowszej modzie i drogich restauracjach pisarka, która jako freelancer pisuje do gazet, jak i postaci jej przyjaciółek oraz historię jej mniej bądź bardziej udanych związków z facetami. English Matters poprzez przykład serialu, przybliża nam także sylwetkę Nowego Jorku. (Sex and Carrie Bradshaw)

Miasto to słynie przede wszystkim z bycia prawdziwą mieszanką kulturalną - mieszka tu około 8,5 miliona ludzi, z czego jedynie 45% stanowią biali ludzie, a aż 36% to przyjezdni. Ci ostatni przybyli zarówno z Europy (najczęściej z Włoch, Niemiec czy Irlandii) oraz z najróżniejszych krajów z całego świata (Chiny, Dominikana czy mieszkańcy okolic Morza Karaibskiego). English Matters przybliża nam także w artykule najróżniejsze stereotypy dotyczące mieszkańców Nowego Jorku. (New Yorkers of Today - Facts and Myths)

Zastanawialiście się kiedyś co łączy słynnego projektanta mody Calvina Kleina i aktorkę Anne Hathaway? Tak, zgadliście - oboje pochodzą z Nowego Jorku! Jeśli zastanawiacie się, jacy celebryci jeszcze pochodzą stąd, koniecznie zajrzyjcie do artykułu o 5 popularnych osobach, które pochodzą właśnie z Nowego Jorku. (The Biggest of the Apples)

Jak naprawdę wygląda życie w Nowym Jorku? Gdzie jeść, co zobaczyć, którędy ścieżkami chodzić? Na te pytania, w artykule z działu People and Lifestyle odpowiada Polka, od 15 lat mieszkająca w Nowym Jorku. (New York - My Place on Earth)

Największa katastrofa w dziejach nowoczesnego świata. Wydarzenie, które rozpoczęło współczesny świat pełen terroryzmu. 11 września 2001, World Trade Center, godzina 8:46. Trzy samoloty, które uderzyły w budynki i czwarty, który rozbił się na polach Pensylwanii. Zdarzenie, w którym zginęło około 3000 osób. W English Matters odkrywamy tajemnicę tego dnia, godzinę po godzinie, minuta po minucie. Od samego zamachu po świecie, jaki wykreował się po tym strasznym wydarzeniu. (9/11 - a Day of Mourning)

Nowy Jork wręcz obfituje w najróżniejsze zabytki, muzea i miejsca warte zobaczenia. English Matters pokazuje nam miejsce po miejscu, najciekawsze miejsca dla turystów - od najwyższych budynków (Empire State Building, Chrystler Building), najbardziej wartych zobaczenia muzeów (Matropolitan Museum of Art, Guggenheim Museum), najpiękniejszych kościołów (St. Patrick's Cathedral) czy największej stacji kolejowej na świecie (Grand Central Terminal). (Sensational and Maginificient)

Myślicie, że Nowy Jork to tylko wysokie budynki i tereny zurbanizowane? Jeśli tak, to koniecznie musicie zajrzeć na stronę 34, gdzie w dziale Travel, English Matters przybliża nam największe i najbardziej warte zobaczenia cuda natury w rejonie Nowego Jorku. Wodospady Niagara, Montauk Point czy tysiące maleńkich wysepek w okolicach miasta - to wszystko koniecznie musicie zobaczyć, jeśli kiedyś odwiedzicie Wielkie Jabłko. (The Natural Wonders of New York)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Colorful Media 
A w sprzedaży już najnowsze wydanie specjalne Deutsch Aktuell - Wirtschaftsdeutsch in der Praxis do kupienia TUTAJ 

2 komentarze:

  1. Będę czytać. Bardzo lubię te magazyny.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, są genialne - każdy kolejny numer lepszy od ostatniego ;)

      Usuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)