poniedziałek, 16 maja 2016

Kryminalny świat seriali i życie w blasku fleszy ["English Matters" numer 58/2016]

Jakie naprawdę wygląda życie w blasku fleszy i jaka naprawdę jest słynna angielska aktorka, która debiutowała w ekranizacji bestsellerowej serii J.K. Rowling Harry Potter rolą Hermiony Granger? Najnowszy numer English Matters przybliża nam postać Emmy Watson - nie tylko gwiazdy filmowej, ale również modelki, feministki i absolwentki Brown Univesity.

źródło
Tym razem artykuł, który zdecydowanie najbardziej wpadł mi w oko to The Kids Are Alright, czyli krótko i bardzo wyczerpująco o współczesnej młodzieży, która, jak się okazuje, nie jest wcale taka zła, jak to wynika ze stereotypów. W dziale People and Lifestyle znajdziemy ponadto obszerny felieton dotyczący życia i kariery jednej z najpopularniejszych aktorek brytyjskich - Emmy Watson. Przede wszystkim dowiadujemy się wiele z życia gwiazdy po zakończeniu sagi o słynnym czarodzieju, ale także o jej licznych kampaniach działających na rzecz praw kobiet, o studiach i ukończeniu Brown Univeristy, a także o byciu ikoną mody (A Life in the Limelight). Jeśli już o modzie mowa, to czas przejść do następnego artykułu, a w nim... Zoella, czyli jedna z najpopularniejszych vlogerek internetu. Skąd wzięły się miliony odsłon na YouTubie i sukces Zoelli? (Zoella: the Fresh Princess of Fashion)

W dziale Culture tym razem znajdziemy co nieco o... memach. Nie tylko więc poznamy ich historię i znaczenie kulturowe, ale również będziemy mieli okazję zerknąć na parę najpopularniejszych "obrazków internetu" oraz poznamy kilka stron, na których możemy samodzielnie wykonać znane już na całym świecie obrazki (Kings and Queens of Mems). Kolejny artykuł ma za to bardziej historyczne podłoże. Przenosimy się bowiem do XVI - wiecznej Anglii, gdzie będziemy mieli okazję bliżej poznać jednego z najznakomitszych pisarzy wszech czasów - Williama Szekspira. Jakim człowiekiem był autor m.i.n. Romea i Julii czy Makbeta? Czy rzeczywiście czytamy książki innego Szekspira niż nam się wydaje? I co sprawia, że mimo upływu lat wciąż sięgamy po jego dzieła? (What a Piece of Work Is Man...)

Następnie, w dziale Conversation Matters zmierzymy się ze sztuką... umawiania się na spotkania. Jak przekładać spotkania, jakich zwrotów powinniśmy używać w sytuacjach oficjalnych i nieoficjalnych i jak nie zapominać o umówionych wizytach? (Making Appointments)

Czas teraz przenieść się do działu Travel, gdzie wybierzemy się w nietypową podróż do Syrii. Będzie więc dużo nie tylko o aktualnej sytuacji politycznej w kraju, ale również o kulturze, religii oraz kuchni tego kraju. (Syria - Past and Present)

Warto jeszcze zwrócić uwagę na niezwykle ciekawe przedstawienie brytyjskich seriali kryminalnych. Sherlocka zna każdy, ale na jaki serial jeszcze warto zwrócić uwagę, gdy mamy ochotę pobawić się w detektywów? (Murder Always in Fashion)

Za możliwość zapoznania się z magazynem dziękuję Colorful Media

8 komentarzy:

 1. Najbardziej ciekawi mnie artykuł o Szekspirze i serialach, a z racji tego, że niedługo dostanę swój pierwszy English Matters, post jak najbardziej przydatny :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i mam nadzieję, że polubisz tak samo jak ja ^^ Genialny magazyn, z wieloma świetnymi artykułami.

   Usuń
  2. A jak pod względem edukacyjnym? Pomaga, przynosi efekty? :D

   Usuń
  3. Na pewno pomaga w zaznajamianiu się z angielskim słownictwem w magazynach i takim codziennym użyciem języka, więc jestem naprawdę zadowolona z efektów :)

   Usuń
 2. Czekam właśnie na ten numer. Uwielbiam te magazyny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten numer jest obłędny, chyba póki co ulubiony. Aczkolwiek mowie tak przy każdym kolejnym numerze, więc zobaczymy, jaki będzie następny :D

   Usuń
 3. Coraz bardziej się przekonuję do tego magazynu - chyba sama muszę nabyć jeden numer i zobaczyć, jak wpłynie na moją naukę angielskiego :)

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej zachęcam do zakupu - ja jestem zachwycona i polecam!

   Usuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)