sobota, 9 kwietnia 2016

Soundtrack do "Ugly Love" autorstwa Colleen Hoover

Hej, hej, fani Colleen Hoover obecni?

Wszystkim miłośnikom twórczości tej pisarki nie muszę zapewne przypominać, że już 13 kwietnia na księgarniane półki trafia „Ugly Love” - jedna z najbardziej emocjonujących powieści, z jakimi kiedykolwiek było mi dane się zapoznać. Wraz z Ugly Love Teamem, czyli 12 innymi blogerkami, stworzyłyśmy playlistę z najbardziej, naszym zdaniem, adekwatnymi piosenkami do książki. Ciekawi, co wybrałyśmy?

Dobrze wiemy, co łączy Tate i Milesa. Żadnych emocji, żadnych uczuć. Żadnej przeszłości ni przyszłości. Tylko teraz, tylko chwila pożądania. Jedno na życzenie drugiego, dla satysfakcji. Dla rozrywki.”

~ Marta Dąbkowska

Miles, który podświadomie wie, że albo Tate, albo żadna inna. I że tylko z nią może robić rzeczy, o których marzy.”
~ Agnieszka Baran

Tate i Milesa łączy postanowienie, że nie będą oczekiwać czegokolwiek od siebie w przyszłości. Tylko z czasem Tate wcale nie jest pewna, czy to dla niej najlepsze rozwiązanie. Przeszłość, przyszłość i pragnienie poznania Milesa coraz głośniej dają o sobie znać.”


~ Natalia Pych

Tate i Miles chcą i boją się, a ucieczka obojgu zrobiłaby dobrze. Ich miłość jest jak spacer po niebie, równie niebezpieczna, co ekscytująca.”

~ Angelika Zdunkiewicz – Kaczor

Relacja Tate i Milesa od początku była trudna i w zamierzeniu miała być także określona schematem pt. śpimy ze sobą bez uczuć. Podczas gdy Tate wiedziała już, że kocha Milesa, on nadal nie dopuszczał do siebie takiej możliwości. Do czasu, aż jej nie stracił; wówczas zdał sobie sprawę, że nie ma życia po niej...”

~ Klaudia Pankowska

Kojarzy mi się już z samym tytułem książki. Ogólnie ta piosenka z powieściami NA mi się przypomina ze względu na jej tekst:
You can't have my heart and
You won't use my mind but
Do what you want with my body”

~ Joanna M. Polska

Tekst piosenki zdaje się idealnie opisywać sytuację, w której znaleźli się Miles i Tate. Nie potrzebują dodatkowej presji, żadnej zmiany, pozornie dobrze jest im w obecnym układzie, w grze, którą odgrywają(''(...)don't need pressure, don't need change, let's not give the game away”), ale jednocześnie boją się jakichkolwiek wyznań, które mogłyby ich zdefiniować, a tym samym niepotrzebnie skomplikować to, co się między nimi 'urodziło'. Oboje zaczynają czuć do siebie coś więcej, ale boją się odrzucenia.”

  
~ Gabriela Flis

Miles po wypadku stracił wszystko, teraz tylko trwa trawiony bólem i wspomnieniami. Wszystko pamięta i się tym katuje, bez nadziei i sił na walkę.”


~ Irena Bujak

Wybieram tę, ponieważ kojarzy mi się z samotnością, jaką odczuwała Tate za każdym razem, gdy Miles stawiał między nimi mur nie do pokonania.”


~ Martyna Lewandowska

Gdy tego słucham, mam przed oczami pierwsze spotkanie przed mieszkaniem Tate.”


~ Weronika Hasacz Załucka

Wszystkie uczucia Milesa idealnie odzwierciedla ten utwór. Ból, niemoc i wyrzuty, które sam sobie robi. Jego życiowa tragedia w kilku krótkich zwrotkach.”


~ Paulina Wiśniewska

Biorę tę, ponieważ kiedy Tate i Miles są razem idą iskry, czuć ogromne przyciąganie, a czytelnikowi jest gorąco i dostaje rumieńców podczas czytania.”


~ Dominika Szałomska

Z każdym dniem, z każdą godziną ich relacji, coś się zmienia w Tate i Milesie. Początkowe założenie seksu bez zobowiązań, powoli staje się dla bohaterów czymś niezwykle ważnym. Jednocześnie, gubią się w nadmiarze emocji, raz kochając, raz nienawidząc się wzajemnie.
And I hate you, and I love you
And I wish you'd go away
And I hate you, and I love you
And I wish that you would stay „”


~ Natalia Gołos

I jak Wasze odczucia? Ci, którzy już mieli przyjemność czytać książkę - zgadzacie się, czy macie jednak swoje typy?

4 komentarze:

 1. Wiele z wymienionych piosenek jest świetnych :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na post!
  W sumie zaskoczyło mnie tylko jeden - a mianowicie brak piosenki, która jest oficjalną piosenką promującą książkę, czyli Ugly Love Griffina Petersona. Osobiście bardzo ją lubię i żałuję, że jej nie ma w tym zestawieniu, ale wiele z wybranych przez was utworów lubię, więc to tylko takie moje narzekanie ;)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Griffin Peterson to zupełnie inna kategoria, o której także wspomnimy ;) Dzisiaj przedstawiłyśmy swoje własne propozycje :) Cieszę się, że się spodobał!

   Usuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)