czwartek, 18 lutego 2016

Tajemnicza Szkocja, a może podróż do Manchester? ["English Matters" numer 56/2016]

Jesteście fanami Szkocji, wraz z jej całą tajemniczą otoczką? A może wolicie podróż do największego miasta w północnej części Anglii? Jeśli tak, najnowszy English Matters pokazuje Wam wszystkie oblicza tych miejsc i nie tylko!

źródło
Najnowszy numer jednego z moich obecnie ulubionych czasopism jak zwykle zaskakuje i przenosi nas w zupełnie inne miejsca. W dziale Culture oprócz historii Mary Anne Evans, pisarki znanej pod pseudonimem George Elliot (A Girl with a Dream), znajdziemy także trochę ciekawostek odnośnie... podatków! (Tax Trouble) Najbardziej zachwyca jednak krótki, cokolwiek wyczerpujący temat artykuł o tajemnicach Szkocji. Począwszy od najbardziej nawiedzonego zamku Glamis, na słynnej Nessie skończywszy, z pewnością poczujecie się zaintrygowani licznymi tajemnicami, które skrywa Szkocja (Mysterious Scotland).

Angelinę Jolie znamy chyba wszyscy, prawda? Znakomita aktorka, ale przede wszystkim kobieta, która w swoim życiu przeszła niemało i która chętnie poświęca się dla dobra innych. Jak zaczynała swoją karierę,  jak przez lata zmieniało się jej życie prywatne i jak wpłynęła na nią walka z rakiem - wszystkiego dowiecie się z tego artykułu w dziale People and Lifestyle (Anglina Jolie - A Private Life on Public View)Następnie, znajdziemy tam prawdziwą gratkę, dla fanów Wielkiej Brytanii. Jeśli sądzicie, że wiecie wszystko o systemie klasowym w tym kraju, to grubo się myliliście. (The British Class System - From Toffs to Precariats)

Na samym już końcu magazynu, w dziale Travel możecie bliżej poznać jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miast Anglii - Manchester. Najbardziej kojarzone ze słynną drużyną piłkarską, miasto to ma jednak o wiele więcej do zaoferowania, niż tylko to. Festiwale, imprezy kulturalne, tradycje z różnych stron świata - to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w żywym i pełnym kolorów Manchesterze. (Get Ready for Manchester).

Za możliwość zapoznania się z magazynem dziękuję Colorful Media

2 komentarze:

 1. O! Nie słyszałam o tym magazynie, ale widzę, że sporo mnie ominęło. Sama uwielbiam angielski i kulturę państw anglojęzycznych, więc myślę, że to byłoby to! :)

  Zapraszam do siebie na nową recenzję :)
  Przerwa na książkę
  Snapchat: przerwa_ksiazke

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, troszkę Ciebie w takim razie ominęło, ale nic straconego - zachęcam w takim razie do sięgnięcia po najnowszy numer, naprawdę warto! :)

   Usuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)