niedziela, 29 listopada 2015

"English Matters" - numer 55/2015

Pani Potter? Co Wam to mówi? Kiedy tylko w moje ręce wpadł najnowszy numer English Matters, myślami już byłam przy artykule o pani Rowling. Ta niezwykle utalentowana pisarka, która od jakiegoś czasu na swoim koncie, poza bestsellerowym Harrym Potterem, ma także inne powieści, m.in. Wołanie kukułki (napisane pod pseudonimem), Trafny wybór, czy całą serię dodatków do serii o nastoletnim czarodzieju. W najnowszym numerze English Matters przeczytacie m.in. o pochodzeniu znanej autorki, jej życiu na co dzień i twórczości literackiej. (Mrs Potter - J.K.Rowling)


Dla zagorzałych fanów skandynawskich wokalistów, magazyn przygotował oddzielny artykuł o znanych głosach pochodzących z tamtych rejonów. Miłośnicy Avicii, Månsa Zelmerlöwa, Of Monsters and Men i wielu innych zachęcam do zajrzenia w artykuł - ja sama dowiedziałam się wielu ciekawostek z życia i kariery wielu skandynawskich gwiazd. (Voices of Scandinavia)

Charyzmatyczny, przystojny i niesamowicie utalentowany? Z pewnością do takich aktorów zalicza się właśnie Ben Barnes, odtwórca m.in. roli księcia Kaspiana w kultowej ekranizacji Opowieści z Narnii, czy Doriana Greya w filmie o tym samym tytule. Jak zaczynał i jak rozwijała się jego kariera - o tym poczytacie w osobnym artykule na temat tego aktora. (The Chronicles of Ben Barnes)

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, w Wielkiej Brytanii kobiety coraz częściej występowały w komediach. Wszystko zaczęło się w latach 60. ubiegłego wieku. Jak tworzyła się historia kobiecych komedii w Wielkiej Brytanii i jakie kobiety szczególnie przysłużyły się do rozwoju komediowego kina? (Funny Women)

Malownicze widoki, niebieskie morze i piękne zabytki to zdecydowanie cechy charakteryzujące Nową Zelandię. Te piękne państwo, położone niemal na drugim końcu świata, ma jednak do zaoferowania to i jeszcze o wiele, wiele więcej, niż potencjalni turyści mogą się spodziewać. A plany zdjęciowe do Hobbita oraz Władcy Pierścieni, to dopiero początek... (Kia Ora from New Zealand)

Na koniec, coś dla serialomaniaków. Z pewnością mamy tutaj fanów brytyjskiej historii, zwłaszcza tej z przełomu XIX i XX wieku. Jeśli uwielbiacie sporą dawkę historii, połączoną z przygodami na arystokratycznym dworze, to Downton Abbey jest serialem stworzonym dla Was! (Posh Totty)

Za najnowszy numer magazynu serdecznie dziękuję Colorful Media!


2 komentarze:

  1. Magazyny, gazety - nie są dla mnie. Mogą i być ciekawe, ale ja i tak zapomnę o najnowszym numerze ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja normalnie też rzadko kiedy czytuję jakiekolwiek czasopisma, ale EM akurat uwielbiam! <3 Tyle świetnych artykułów i ogromna możliwość nauki języka :)

      Usuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)