środa, 25 czerwca 2014

Wiecie, jaką jestem czytelniczką?

Niedawno zostałam nominowana do zabawy czytelniczej, która polega na wymienieniu swoich przyzwyczajeń książkowych, a następnie nominacji paru kolejnych blogów do zabawy. Osobiście bardzo dziękuję Marcie z bloga: http://shelf-of-books.blogspot.com/ za nominację. 

Jaką jestem czytelniczką?
1. Jeszcze zanim rozpocznę książkę na dobre, uwielbiam sprawdzić, jakie są jej ostatnie słowa. Oczywiście, zwykle kończy się to naprawdę źle, bo końcówka zawsze zdradza najwięcej, a potem wyrzucam sobie swoją głupotę, ale nic nie mogę na to poradzić :)
2. Nie często słucham muzyki podczas czytania książek, jednak kiedy już to robię, to zwykle słucham muzyki tylko na jedną słuchawkę xD 
3. Lubię sprawdzać ile książka ma stron, jeszcze przed rozpoczęciem czytania.
4. Często wypożyczam książki z biblioteki, ale rzadko kiedy udaje mi się je skończyć i oddać. Zwykle wypożyczam za dużo i potem nie zdążam dokończyć wszystkich.

5. Uwielbiam pić ciepłe napoje do książek. Herbatka, kakao, kawa - wszystkie uwielbiam <3

6. Zawsze noszę przy sobie dodatkowe zakładki. Jedną zakładam książkę, inne są w zapasie, lub żeby zaznaczyć cytaty :)
7. Łatwo poznać, które książki mi się podobały, a które nie - te ulubione są nietknięte, niemal świeże, a te, które nie przypadły mi do gustu są zwykle lekko wygniecione.
8. Czytam wszędzie gdzie się tylko da, ale najbardziej uwielbiam własne łóżko i puf, gdzie z resztą czytam najwięcej.
9. Potrafię, a nawet lubię czytać parę książek jednocześnie. Mój rekord to chyba 8 i jakoś za każdym razem pamiętam, co i kiedy dzieje się w danej lekturze.
10. Do tej pory trudno mi się czyta wersje elektroniczne książek i zdecydowanie nie przepadam za ebookami.
11. Często przekładam książki w mojej biblioteczce. Na prawo, na lewo, do góry, w dół - ciągle coś mi w niej nie pasuje, chociaż i tak kocham oglądać wszystkie moje pozycje! <3
12. Lubię rozmawiać, debatować, dzielić się przemyśleniami o książkach. Czasami moi znajomi śmieją się, że o niczym innym już nie potrafię rozmawiać, ale cóż poradzę, że tak bardzo to uwielbiam? :D

13. Profil na LC posiadam od niedawna i jakoś tak wyszło, że założyłam go bardziej z ciekawości, niż z rzeczywistej potrzeby. Mam jednak specjalny notesik, który zastępuje mi ten profil i bez którego naprawdę nie wiem, co bym zrobiła.

14. Nie wiem czemu, ale nie potrafię czytać w nocy xD Wiem, bardzo dziwne, ale nawet kiedy książka bardzo mnie wciągnie, zmuszam siebie do zamknięcia jej i kończę nad ranem, lub w ciągu dnia.
15. A jeśli już mowa o kończeniu nad ranem, to uwielbiam książki czytać właśnie wtedy - kiedy słońce dopiero się pojawia <3 to najlepsza pora na czytanie dla mnie! :)

W związku z tym, że jest dużo blogów, które chciałabym nominować, zapraszam wszystkich do zabawy! Podzielcie się Waszymi czytelniczymi nawykami :)

5 komentarzy:

 1. U mnie natomiast z czytaniem nocą jest tak, że jak dorwę się do książki to kończę ją właśnie nad ranem. Jakoś nawet jeśli opadają mi powieki to nie potrafię się oderwać jeśli książka tam mnie wciągnęła, że muszę dowiedzieć się jakie jest zakończenie :) Zauważyłam, że mamy dużo cech wspólnych jeśli chodzi o czytelnictwo i to bardzo miłe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super szablon! ;p
  W większości jesteśmy bardzo podobne. No i wiem, że tych fajnych książek już nie będę ci pożyczać, żebyś mi je nie zniszczyła. Hahah. Jestem ciekawa, co takiego znajduje się w tym twoim zeszycie. :)
  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie no, pierwsze trzy punkty to oczywiście moje nawyki! XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę słuchasz muzyki na jedną słuchawkę podczas czytania?! Jeżeli tak, to witaj bratnia duszo! :)

   Usuń
 4. Czy jesteś moją zaginioną Bliźniaczką? O.o

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Każdy, nawet najmniejszy na pozór ślad Twojej działalności na tym blogu znaczy dla mnie bardzo wiele - jest motywacją do dalszej pracy i działania, a czasami także do zmian i poprawy, więc dziękuję Ci za tę chwilę uwagi :)